Czy można kupić nasiona bonsai?

Bonsai
Czy można kupić nasiona bonsai?
13

Views

Wiele osób myśli, że drzewka bonsai to jakieś specjalne gatunki roślin. Jednak w rzeczywistości jest inaczej, ponieważ te miniaturki praktycznie w niczym, oprócz wzrostu, nie różnią się od tych drzew, które spotykamy na zewnątrz. Swoją wyjątkowość bonsai zawdzięczają tylko temu, że są one od najwcześniejszych lat odpowiednio kształtowane przez człowieka.

W związku z tym nie można zakupić specjalnych nasion do bonsai, ponieważ pochodzą one od zwykłych gatunków. Jeżeli chcielibyśmy sami przygotować dla siebie bonsai, wówczas musielibyśmy zdobyć nasiona lub sadzonki zwykłych drzewek, a następnie wystarczająco dużo czasu poświęcić na ich pielęgnowanie. Najbardziej cenione są te gatunki, które długo rosną, na przykład dęby, świerki czy buki. Zatem nasiona można pozyskiwać z tych właśnie drzew, jednak ta właśnie metoda rozmnażania jest najbardziej czasochłonna i w związku z tym przeznaczona tylko dla profesjonalistów.

Nasiona należy właściwie przechowywać, a także nie zawsze mamy pewność, że wyrosną z nich takie rośliny, które będą nadawały się na bonsai. W wielu sklepach oraz internecie można zakupić dla siebie nasiona, jednak musimy się liczyć z tym, że zanim jednak będziemy mogli zacząć kształtować rośliny, będzie musiało minąć nawet kilka lat, dlatego też trzeba mieć wystarczającą cierpliwość i codziennie dbać o swoje bonsai.

Czasami zdarza się nawet, że z wysianych przez nas nasion nie kiełkują żadne rośliny, dlatego też lepiej rozmnażać te miniaturowe drzewa innymi sposobami. Można na przykład zakupić gotowe sadzonki lub samemu je przygotować. Aby uprawiać bonsai, należy również przygotować odpowiednie podłoże, a także właściwie je nawozić oraz podlewać.

Jak widać, samodzielne hodowanie bonsai z nasionka może być bardzo trudnym zadaniem, szczególnie dla osób, które nie posiadają specjalnej wiedzy oraz umiejętności. Dlatego też dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tymi miniaturowymi drzewkami, polecane jest zakupienie gotowego i ukształtowanego już egzemplarza, aby móc od razu zobaczyć, jak powinno ono wyglądać.

Ciekawe artykuły:

Review Overview
User Rating:
0/5
(12 votes)