Jak wybrać odtwarzacz dvd?

Internet
Jak wybrać odtwarzacz dvd?
8

Views

Przenośne odtwarzacze dvd obecne są na rynku od dobrych kilku lat. Na początku były to urządzenia, które tak jak nazwa wskazuje służyły wyłącznie od odtwarzania płyt dvd i można było zabrać je ze sobą np. w podróż. Z czasem i te produkty uległy ewolucji i przenośne dvd to obecnie urządzenia, które oferują znacznie więcej niż ich prekursorzy.

Najnowocześniejsze sprzęty z tego segmentu, posiadają wbudowane wejście USB i na karty pamięci. Nie jesteśmy więc skazani już jedynie na nośniki dvd czy cd, ale możemy podłączyć np. dysk przenośny lub pamięć flash z filmami, bądź muzyką. Jest to niezwykłe ułatwienie, szczególnie gdy jednak coraz więcej multimediów zapisywanych jest na pamięciach typu pendrive niż odchodzących już powoli w zapomnienie nośnikach dvd.

Jeżeli planujemy zakup dvd do samochodu dla dzieci, warto również zainteresować się czy na standardowym wyposażeniu znajdują się gry, a jeżeli nie to czy do dvd można takie podłączyć?. Wiadomo, dzieci bywają marudne i szybko się nudzą, dodatkowe gry z pewnością zapewnią im dodatkową rozrywkę.

Gdy jednak planujemy zakup sprzętu jeszcze bardziej ambitnego i jesteśmy wymagającymi użytkownikami, warto rozejrzeć się za modelem, który posiada również wbudowany tuner telewizyjny. To rozwiązanie zagwarantuje nam, możliwość odbioru sygnału telewizyjnego i sprawi, że nasze urządzenie będzie pełniło podwójną funkcję. Co jest szczególnie istotne, to należy zwrócić uwagę by zakupić produkt, który wyposażony jest w cyfrowy tuner dvb-t mpeg-4. W Polsce już nadawany jest przekaz cyfrowy, a w 2013 całkowicie zostaną wyłączone nadajniki analogowe. Jeżeli więc zakupimy sprzęt ze starym tunerem analogowym już wkrótce stracimy całkowicie możliwość odbioru telewizji. Jest to tym bardziej cenne, bo już teraz mamy dostęp do nawet 21 kanałów, w tym do dwóch w jakości HD.

Ostatnią sprawą, którą należy przypilnować to zasilacze które znajdują się w standardowym opakowaniu. Jeżeli ma to być sprzęt, który używany będzie i w domu i w samochodzie, to na wyposażeniu musi posiadać zasilacz samochodowy 12V i sieciowy 230V. Nie wszystkie sprzęty mają oba w komplecie, dlatego też należy sprawdzić taki model przed zakupem.

Ciekawe artykuły:

Review Overview
User Rating:
0/5
(21 votes)